konfed

Mevlana İzmir’de anıldı

Mevlana İzmir’de anıldı

Mevlana, 746. ölüm yıldönümünde Konyalılar Dernekleri Birliği Federasyonu (KONFED), Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (KONVAK) ve TRT işbirliğiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şeb-i Arus töreniyle anıldı.

KONFED-KONVAK Genel Başkanı Mehmet Aydoğan, Mevlana’nın sevgi ve hoşgörü anlayışı ile hareket ettiklerini belirterek, “ Hz. Mevlana’nın 746. vuslat yıldönümünde düzenlediğimiz etkinlikle İzmir ve Konya arasında gönül köprüsü kurmayı amaçlıyoruz” dedi.

Genel Başkan Mehmet Aydoğan, İzmir’de yaşayan Konyalılar olarak Mevlana’nın hoşgörü iklimini İzmir’de de yaşatmaya çalıştıklarının altını çizerek Şeb-i Arus törenine katılan davetlilere ve etkinliğe destek olan kurumlara teşekkür etti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şeb-i Arus Töreni’ne kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütleri yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte KONFED-KONVAK Genel Başkanı Mehmet Aydoğan'a TRT yöneticileri tarafından geceye katkılarından dolayı çiçek takdimi de yapıldı.

https://www.ozsanal.com/
https://www.bambi.com.tr/