Projelerimiz

İSTÖP uluslararası projelerle fark yarattı.

İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP) hayata geçirdiği ulusal ve uluslararası projeleriyle ekonomik ve sosyal gelişime katkıda bulundu.

İsveç Başkonsolosluğunun desteklediği ve Karabağlar Belediyesi'nin proje ortağı olarak katılım sağladığı “Cinsiyetler Arası Eşitliği ve Katılımcı Çoğulcu Demokrasiyi Sağlamak için Genç Kadın Liderler Projesi” kapsamında onlarca kadına eğitimler verildi.

İyi Tarım Uygulamaları ve Tarım Teknolojisi Projesi-TARTEK” ile tarım teknolojisi alanında eğitimler verildi ve etkinlikler düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği Sudan Gadarif ve Senar Tarım Bakanlıklarının poroje ortağı olduğu projede Türk malı tarım makinelerinin tanıtımları yapıldı.

İslam Kalkınma Bankası'nın finanse ettiği, Gaziemir Belediyesi'nin proje ortağı olduğu “Arıcılık Eğitimi” 100 genç kadına arıcılık ve kişisel gelişim eğitimleri verildi.

İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen ve Balçova Belediyesi'nin proje ortağı olduğu “İnovatif Genç Liderler Projesi” İSTÖP'ün başarıyla tamamladığı projeler arasında yerini aldı. AB Komisyonu Kurumlararası İlişkiler Direktörü Alain Servante'nin de eğitimciler arasında yer aldığı proje kapsamında onlarca gence eğitimler verildi.

İzmir'de Yaşayan Gençlerin Geliştirilmesi Projesi” ile gençlere çeşitli meslek gruplarında eğitimler verildi. İslam Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen projeye Konak Belediyesi de destek verdi.

Yine İslam Kalkınma Bankası'nın finanse ettiği ve Konak Belediye'sinin proje ortağı olduğu “Kadınların Gelişimlerinin Desteklenmesi Projesi” kadınlara çiçekçilik ve seracılık ile hasta bakımı eğitimleri verildi.

İsveç Başkonsolosluğu, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Gaziemir Belediyesi destekleriyle hayata geçirilen “Kültür Köprüsü Projesi” kapsamında onlarca gence eğitimler verildi.

Mavi Düşünceler Projesi” de İsveç Başkonsolosluğu ve Balçova Belediyesi'nin destekleriyle oluşturuldu proje uygulama sürecinde gençlere ve STK temsilcilerine eğitimler verildi.

42 kadına organik oyuncak üretimiyle ilgili eğitimlerin verildiği “Organik Oyuncak Üretimi Eğitimi Projesi”ni Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelciliği ve Gaziemir Belediyesi destekledi.

İçişleri Bakanlığı ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle düzenlenen “Okulum Benim Yarınlarım Projesi” de İSTÖP tarafından organize edilen başarılı projeler arasında yerini aldı.

Bilinçli Kadın, Güçlü Toplum. Pusula Projesi” Karabağlar Belediyesi proje ortaklığında İsveç Başkonsolosluğunun destekleriyle hayata geçti.

Hollanda'nın desteği ve Türk Demokratlar Birliği'nin proje ortaklığında düzenlenen “Demokrasi ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi” çerçevesinde Konya'nın Hadim ve Taşkent ilçelerinde eğitimler verildi ve toplantılar düzenlendi.