konfed

İZMİR'DEN DÜNYAYA FİKİR İHRAÇ EDEN BİR STK

İZMİR'DEN DÜNYAYA FİKİR İHRAÇ EDEN BİR STK

İSTÖP, diğer adıyla İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu; İzmir’in dünyaya ihraç ettiği çok başarılı bir sivil toplum örgütlenmesi modeli… Konyalılar Federasyonu Başkanı Mehmet Aydoğan’ın Kurucu Başkanlığını yürüttüğü STK, sessiz sedasız bir şekilde dünyaya çok başarılı bir sivil toplum örgütlenme modeli sunuyor. Bir anlamda dünyaya İzmir’den sivil toplum dayanışmasına öncülük edecek başarılı bir model ihraç ediyor.

Konyalılar Derneği, Konyalılar Vakfı, Konyalılar Federasyonu ve son olarak diğer STK’ları içine alarak çatı örgütü olarak ortaya çıkan İSTÖP’ün Mehmet Aydoğan öncülüğünde bugüne kadar hayata geçirdiği projeler ise saymakla bitmiyor.

Bugün İzmirlinin soluduğu oksijeni üreten onlarca büyük ormanın oluşmasından tutun da, genç liderlerin yetişmesine, niteliksiz işsizlere meslek edindiren istihdam projelerine kadar İSTÖP’ün bugüne kadar dokunmadığı alan neredeyse yok gibi… Bugün için bile İslam Kalkınma Bankasında onay sürecinde olan 3 büyük projesi bulunan İSTÖP, ülkemizin ana gündemini oluşturan Suriyeli mültecilere ilişkin de dünyadan ses getirecek bir projenin hazırlıklarını tamamlamış bulunuyor.

https://www.ozsanal.com/
https://www.bambi.com.tr/