konfed

KONYALILAR VAKFI'NIN DÜZENLEDİĞİ MUHTEŞEM BEYŞEHİR KONYA GEZİMİZ

KONYALILAR VAKFI'NIN DÜZENLEDİĞİ MUHTEŞEM BEYŞEHİR KONYA GEZİMİZ
GİDİŞ: 08 Nisan 2016
DÖNÜŞ:10 Nisan 2016
Tur Pogramı :
            1.Gün: Gece belirlenen saatte yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarımızın ardından sabah saatlerinde Beyşehir'e varıyoruz. Beyşehir Eşrefoğlu Camii, Fasıllar Antı, Eflatun pınarı, Şükran Köyü ve Anadolu Müzesi'ni geziyoruz
            Gezimizi tamamladıktan sonra Konya'ya doğru hareket ediyoruz. Konya'da bulunan otelimize varış ve otelimize yerleşme. Saat 19:00 da Mevlana Kültür Merkezinde Sema törenine katılıyoruz.
            2.Gün: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Konya turumuza başlıyoruz. Alaeddin Cami ve Kümbeti, Karatay Çini Eserleri Müzesi, Mevlana Müzesi, Konya Selimiye Camii, Şems-i Tebrizi Türbe ve Mescidi, Konya Şehitliği, Meram Bağları ve Konya Ticaret Odası başkan Yardımcımız Ramazan ERKUŞ'un öneri ve yardımıyla ve Konyalı bir sanayicimizin Atiker tesislerinde düğün yemeğine katılıyoruz. Oradan Selçuklu Belediyemizin yaptığı Dünyada 2. olan KELEBEK VADİSİNİ geziyoruz. Konya Selçuklu Belediye Başkanımıza böyle bir eseri Konya'ya kazandırdığı için teşekkürlerimizi iletiyoruz. Daha sona İzmir'e dönmek üzere yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarımızın ardından akşam saatlerinde İzmir'e varış ve turumuzun sonu.
 
Gezimizde şuna şahit oluyoruz  özerllikle Konya daki dönüşüm ve gelişmeler bizleri son derece mutlu etti. Bu olumlu gelişmeler başta Konya nın yatak kapasite ve kalitesinin artmış olması, Konya'daki şehirleşme ve yeşil alanların mükemmel bir şekilde artmış olması, Torku Arena Stadının yapılmış olması Kelebek vadisinin yapılmış olması Konya'ya müthiş bir hareket kazandırmış. Burada emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı ve Konyalılar Federasyonu Asbaşkanımız Tahir AKYÜREK'e candan teşekkürlerimiz sunarız.
https://www.ozsanal.com/
https://www.bambi.com.tr/